Ekspozycje

Inauguracja projektu i wystawa plenerowa

Warszawa jest miastem, które nieodparcie przychodzi na myśl każdemu, kto pomyśli o Polsce. Dlatego też była naturalnym i oczywistym miejscem zainaugurowania projektu „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”. Zamek Królewski to również miejsce symboliczne – zburzony podczas II wojny światowej, odbudowany z ruin wysiłkiem całego społeczeństwa. Odrodzony z popiołów jak Feniks, jest symbolem wolnej i niepodległej Polski.
18 marca w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego dr Karol Nawrocki, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dokonał uroczystego otwarcia projektu „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ambasadorowie państw, przez których terytoria wiodły drogi Polaków podczas II wojny światowej. Na sali byli obecni przedstawiciele instytucji kultury i środowisk kombatanckich, wojska i służb mundurowych. Listy do uczestników skierowali marszałek Sejmu Elżbieta Witek i premier Mateusz Morawiecki. Głos zabrał Arkady Rzegocki, Szef Służby Zagranicznej. Wyemitowane zostały także wystąpienia Ambasadora RP w Rosji Krzysztofa Krajewskiego i Eleny Karatkowej, dyrektor Narodowo-Kulturalnego Centrum „Dom Polski” w Pietropawłowsku Kamczackim.
Udział w wydarzeniu wzięła również Anna Maria Anders, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej i Republice San Marino, która objęła projekt honorowym patronatem.
Wystawa plenerowa „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności” jest dostępna dla zwiedzających na dziedzińcu Zamku Królewskiego od 18 marca do 28 kwietnia 2022 r.

 

  • Plansze wystawy na dziedzińcu Zamku Królewskiego
  • Plansze wystawy na dziedzińcu Zamku Królewskiego
  • Plansze wystawy na dziedzińcu Zamku Królewskiego
Zapraszamy do obejrzenia filmu z wystawy

 

Warszawa

Wystawa plenerowa
18 marzec - 28 kwiecień 2022
Dziedziniec Zamku Królewskiego

23 czerwiec 2022 - 27 czerwiec 2022
Warszawa, Łazienki Królewskie

do góry