Warszawa, Stadion Narodowy

Warszawa

Galeria zdjęć

Ekspozycje

Multimedialna ekspozycja Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności została zaprezentowana w ramach Kongresu Pamięci Narodowej zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w dniach 13–15 kwietnia 2023 na PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego w Warszawie.

Przez trzy dni w jednym miejscu spotkali się edukatorzy, naukowcy, nauczyciele, działacze społeczni, weterani, dzieci i młodzież, a także blogerzy, vlogerzy, pisarze, dziennikarze, pasjonaci historii. Byo to pierwsze tak duże wydarzenie, w czasie którego dzielono się wiedzą na temat pamięci historycznej, tożsamości narodowej i wspólnie szukać sposobów na angażowanie kolejnych pokoleń do poznawania dziejów Ojczyzny.

Dla odzwiedzających przygotowano ekspozycję, jej główną częścią był interaktywny globus prezentujący szlaki cywilne, wojskowe, morskie i lądowe, którymi przemieszczali się Polacy podczas II wojny światowej. Poprzez interaktywny panel sterujący globusem, każdy mógł wybrać region świata oraz poznać historię i losy Polaków z nim związanych. Prezentacja materiałów filmowych odbywała się na panoramicznych ekranach, dodatkowo zwiedzający mogli zapoznać się z tematycznymi dioramami zbudowanymi w obszarze ekspozycji.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z Kongresu:

 

 

W krótkim filmie możecie Państwo zapoznać się z powstawaniem multimendialnej wystawy:

 

 

 

do góry