Toronto

156 Roncesvalles Ave, Toronto, ON M6R 2L4

17.09.2022 - 18.09.2022

Kanada

Galeria zdjęć

Ekspozycje

Wystawa w Ontario

W dniach 17-18 września w Ontario w Kanadzie obył się Roncesvalles Polish Festival. Podczas niego w Sali Parafialnej Kościoła Św. Kazimierza w Toronto, który znajduje się przy głównej alei Roncesvalles Avenue, otwarta była wystawa „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”.

Wystawa była otwarta zarówno dla mieszkańców prowincji, jak i gości zagranicznych. Ponadto Biuro Współpracy Międzynarodowej IPN dostarczyło materiały edukacyjne i publikacje, które zaprezentowano podczas trwania festiwalu. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i puzzle.

Organizatorzy podają, że imprezę odwiedziło ponad 500.000 osób podczas festiwalowego weekendu. Nie zabrakło występów muzycznych i artystycznych oraz tradycyjnej polki i pierogów.  Jest to jedno z największych wydarzeń związanych z  polską kulturą, tradycją i historią nie tylko w Toronto, ale i w całym Ontario, które jest domem dla ponad pół miliona osób z polskim dziedzictwem.

Polonia jest jedną z najliczniejszych grup w Ontario. Ta wielka grupa Kanadyjczyków polskiego pochodzenia od pokoleń uczestniczy w budowaniu Kanady, wzbogacając swoją kulturę i dziedzictwo oraz stając się integralną częścią jej wielokulturowej społeczności. W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r., co roku w Ontario, maj jest Miesiącem Dziedzictwa Polskiego.

 

  • Wystawa podczas festiwalu
    Wystawa podczas festiwalu
  • Wystawa podczas festiwalu
    Wystawa podczas festiwalu
  • Wystawa podczas festiwalu
    Wystawa podczas festiwalu

 

Toronto

Wystawa plenerowa
17 - 18 wrzesień 2022
156 Roncesvalles Ave, Toronto, ON M6R 2L4, Kanada

Więcej
do góry