Aktualności

Koncert „Tych lat nie odda nikt” – Warszawa, 15 stycznia 2023

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na koncert pełen nostalgii, ale i radosnych wzruszeń – „Tych lat nie odda nikt”. W programie koncertu znajdą się piosenki autorstwa Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara, Henryka Warsa i Alfreda Schutza.

15 stycznia o godz. 18.00 w Teatrze Capitol w Warszawie, artyści przybliżą twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów: Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara, Henryka Warsa i Alfreda Schutza. Będzie to niezwykła okazja, by posłuchać muzyki okresu międzywojennego, wojennego i powojennego, stanowiącej tło ważnych dla Polski wydarzeń. Nowe i nietypowe aranżacje zostały przygotowane specjalnie na potrzeby projektu „Artyści Andersa”.

Koncert jest organizowany w ramach międzynarodowego projektu Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Szlaki Nadziei. Odyseja wolności” i jest hołdem muzyków młodego pokolenia dla przedwojennych artystów.

Repertuar:

 1. Kocia drzemka
 2. Powróćmy jak za dawnych lat
 3. Na pierwszy znak
 4. Jak pani się ten pan podoba
 5. Miłość Ci wszystko wybaczy
 6. Ach śpij kochanie
 7. Sex Appeal
 8. W małym kinie
 9. Czerwone Maki
 10. Pięne Panie i Panowie
 11. Pieśń o miłości
 12. Tango Milonga
 13. To ostatnia niedziela
 14. Ach jak przyjemnie

Wystąpią: Jan Konop Big Band oraz solistka Joanna Knitter-Posiewnik.

Jan Konop Big Band jest orkiestrą założoną z inicjatywy trójmiejskich muzyków. Orkiestra wykonuje i propaguje muzykę jazzową i bigbandową. Składa się z sekcji dętej (4-5 trąbek, 4 puzony, 5 saksofonów) oraz sekcji rytmicznej (fortepian, gitara, kontrabas, perkusja).

Joanna Knitter-Posiewnik to wokalistka, absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka nagrody głównej (z Blues & Folk Connection) w konkursie: festiwalu Blues Aperitiv w Šumperku (Czechy 2014); Sopockiej Muzy dla Młodych Twórców (2010); specjalnego wyróżnienia Billy’ego Harpera podczas Zmagań Jazzowych w Szczecinie (2006) oraz nagrody indywidualnej Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2005).

Osoby, które chciałyby otrzymać bezpłatne bilety na koncert, zapraszamy do kontaktu mailowego: wydarzeniakulturalne@ipn.gov.pl

Opcje strony

do góry