Aktualności

Koncert „…w drodze” z cyklu „Artyści Andersa” – Warszawa, 20 września 2023

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na koncert „…w drodze” organizowany w ramach cyklu „Artyści Andersa”, który odbędzie się 20 września 2023 roku o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Wstęp wolny po zgłoszeniu mailowym.

Koncert „…w drodze” to wydarzenie, podczas którego artyści przybliżą widowni twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów: Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara, Henryka Warsa i Alfreda Schutza. Jest to niezwykła okazja spotkania z muzyką z okresu międzywojennego, wojennego i powojennego, która stanowiła tło ważnych wydarzeń dla Polski. Koncert jest częścią projektu edukacyjno-memoratywnego „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności” realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w związku z 80. rocznicą rozpoczęcia wędrówki armii gen. Andersa ewakuowanej z ZSRS. Jego celem jest upamiętnienie wysiłku zbrojnego Polskich Sił Zbrojnych podczas II wojny światowej oraz losów ludności cywilnej ewakuowanej z ZSRS wraz z armią gen. Andersa. Projekt zakłada m.in. wydanie publikacji, materiałów edukacyjnych w różnych wersjach językowych, zebranie pamiątek, dokumentów, fotografii, relacji oraz odnalezienie zapomnianych miejsc pochówku, a także odnawianie tych już znanych, rozsianych po całym świecie.

Nowe i nietypowe aranżacje zostały specjalnie przygotowane na potrzeby projektu „Artyści Andersa”. Usłyszymy m.in.: Rumbę Fiestę, ABC miłości, Mów coś, Będziesz dla mnie urzędem skarbowym, Pójdź w krainę marzeń, Nocami w gwiazdy spoglądam, Moją wioskę, Żołnierską brać czy Drogę do Warszawy.

Wystąpią:

  • Maria Malinowska i Maciej Gronek – soliści;
  • Mateusz Warkusz – tenor, Szymon Duraj – tenor, Dominik Mazan – baryton, Rafał Brzeziński – bas;
  • Emilia Chyła – skrzypce, Tomasz Chyła – skrzypce, Weronika Wiśniewska – altówka, Weronika Kulpa – wiolonczela;
  • Anna Rocławska-Musiałczyk – fortepian;
  • Jakub Kornacki, Kamil Załuska – konferansjerzy.

Wstęp wolny. Zapraszamy do zapisu na bezpłatne wejściówki: wydarzeniakulturalne@ipn.gov.pl.

Opcje strony

do góry