Aktualności

Album „Generał broni Władysław Anders. Czyny i pamięć”

Nakładem Instytutu Pamięci Narodowej ukazał się album pt. „Generał broni Władysław Anders. Czyny i pamięć” autorstwa Jerzego Kirszaka, Bogusława Polaka i Michała Polaka.

Album jest jedną z publikacji towarzyszących projektowi „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”. Został poświęcony generałowi Władysławowi Andersowi, którego postać na zawsze jest wiązana z wyjściem naszych rodaków z nieludzkiej ziemi sowieckiej oraz ze zdobyciem Monte Cassino przez dowodzony przez niego 2 Korpus Polski. Dokumentuje również mniej znane starania tego wielkiego wodza zmierzające do przywrócenia Polsce po wojnie prawa do stanowienia o swoim losie i całkowitego uniezależnienia się od władzy Związku Sowieckiego.

Autorzy dotarli do wielu nieznanych informacji oraz unikalnych zdjęć, które zaprezentowali w swej pracy. Czytelnicy mają możliwość prześledzenia życiorysu Generał od jego dzieciństwa, przez karierę wojskową do końcowych momentów jego życia na emigracji. Wiele materiałów nie było do tej pory publikowanych, pochodzą z prywatnych i rodzinnych kolekcji.

Opcje strony

do góry