Aktualności

Finał turnieju gry planszowej „Miś Wojtek”

W poniedziałek 10 maja 2022 w sali konferencyjnej Centralnego Przystanku Historia rozpoczął się wielki finał II Polonijnego Turnieju edukacyjnej gry planszowej „Miś Wojtek”, organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN.

Czterdziestu uczestników w wieku od 9 do 14 lat przybyło wraz ze swymi opiekunami do Warszawy, gdzie oprócz codziennych rozgrywek (do 12 maja włącznie) poznawać będą najciekawsze miejsca stolicy tematycznie związane z historią najnowszą, a także integrować się we własnym gronie. Impreza – w przeciwieństwie do poprzedniej edycji przypadającej w czasie pandemii – odbywa się w formie stacjonarnej, co dla wielu młodych graczy, goszczących w ojczystym kraju po raz pierwszy, jest dużym przeżyciem.

Uroczystej inauguracji rozgrywek dokonali dyrektor BEN Adam Hlebowicz i naczelnik Wydziału Projektów Edukacyjnych Mateusz Marek.

„Miś Wojtek” to edukacyjna gra planszowa dla graczy w wieku od 6 lat. Gra ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji.

 

  • Otwarcie turnieju
    Otwarcie turnieju
  • Jeden ze stolików
    Jeden ze stolików
  • Jeden ze stolików
    Jeden ze stolików

 

Opcje strony

do góry