Szlaki nadziei. Odyseja wolności

https://szlakinadziei.ipn.gov.pl/sn/aktualnosci/95365,Rajd-Historyczno-Turystyczny-IPN-w-Katowicach.html
2023-12-09, 13:56

Rajd Historyczno-Turystyczny IPN w Katowicach

Od 28 do 30 września 2022 r. odbędzie się kolejny Rajd Historyczno-Turystyczny IPN w Katowicach.

Będzie to jubileuszowa, dwudziesta tego typu impreza zorganizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach we współpracy z harcerzami Boguszowickiego Stowarzyszenia-Kulturalnego „Ślady”. Przeznaczona dla szkół ponadpodstawowych reprezentowanych przez 3 osobowe zespoły wraz z opiekunami.

Jak zawsze, program rajdu jest dość napięty. W pierwszy dzień, po przejeździe z Katowic do Rabki uczestnicy przejdą 16 kilometrową trasą przez Maciejową i Stare Wierchy na Turbacz. W schronisku odbędzie się wykład historyczny wygłoszony przez historyka IPN. W drugim dniu uczniowie napiszą test wiedzy z historii, a następnie przejdą tor sprawnościowy przygotowany przez harcerzy. Wieczorem nastąpi ogłoszenie wyników rywalizacji i wręczenie nagród. Ostatniego dnia grupa zejdzie do Łopusznej, stamtąd nastąpi powrót autokarem do Katowic.

W związku z przypadającą w tym roku 130. rocznicą urodzin gen. Stanisława Maczka tematyka rajdu będzie dotyczyła tej postaci. Szczególnie upamiętnimy losy generała jako dowódcy 1 Dywizji Pancernej na Zachodzie oraz jego bój pod pobliskim Jordanowem na czele 10 Brygady Kawalerii we wrześniu 1939 r.

  • Uczestnicy Rajdu
    Uczestnicy Rajdu
  • Uczestnicy Rajdu
    Uczestnicy Rajdu
  • Uczestnicy Rajdu
    Uczestnicy Rajdu

Za: IPN O/Katowice

Opcje strony